Тамара вечерва ќе пее во Охрид, прв концерт по една и пол година

By

Поп-пејачката Тамара Тодевска вечерва ќе пее Антички во Охрид. Концертот почнува во 22 часот. Ова е прв голем концерт на Тамара по една и пол година, а публиката ќе ги слушне сите нејзини најголеми хитови од изминатите години, но и песната „Порок“ што ја промовираше месецов.

Специјална гостинка на концертот на Тамара ќе биде младата пејачка Лара Иванова.

Концертот на Антички е првиот од двата што Тамара ќе ги одржи. Таа на 1 август ќе настапи на Хераклеја во Битола.

Организаторот вели дека ќе бидат почитувани сите препораки и превентивни мерки против Ковид-19.

Ќе ви се допадне

KissAnime: Psychic School Wars anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime food wars

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Aikatsu Friends!: Kagayaki no Jewel gogoanime Episode 26 detective conan gogoanime

AniWatch: Muramasa anime episode Full online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Bitchute: https://www.bitchute.com/channel/gogoanimelol/

Blackhatworld: https://www.blackhatworld.com/members/animefreakws.1519902/#about