Театар „Комедија“ со „Боливуд“ гостува во Црна Гора

By

На Меѓународниот фестивал на актерот во Ниќшиќ, Црна Гора, вечерва ќе настапи амсамблот на Театар „Комедија“ со мјузиклот „Боливуд“, во режија на Наташа Поплавска, а во изведба на ансамблот на Театар „Комедија“. Тој својата премиера ја имаше во ноември 2019 година во Театарот „Комедија“, каде што редовно се игра. Месецов повторно се врати на сцената по долгата пауза поради пандемијата,

„Нашaта претстава на комично-фарсичен начин упатува на проблемите во нашите посткомунистички општества и преку песна и игра, со коментари за состојбите низ кои поминуваат земјите во транзиција, успешно одговара на реалноста во која живееме“, вели режисерката Поплавска.

Во главните улоги на мјузиклот се јавуваат: Жаклина Стефковска, Атанас Атанасовски, Жаклина Петровска, Жарко Димоски, Ева Скендеровска, Миа Кантарџиева и Сергеј Димовски.

Текстописец е Маја Пелевиќ, музиката е на Огнен Анастасовски, кореографијата и костимографијата се на Наташа Поплавска, сценографијата и видеоанимацијата на Емил Петров, а светло-дизајнот на Милчо Александров.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 21

english dubbed anime Dragon Ball (Dub)

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 12

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AnimeHeaven Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train