Тони Андреев ќе преработи песна на Саша Ковачевиќ

By

Младиот пејач Тони Андреев ќе препее песна од балканската ѕвезда Саша Ковачевиќ. Новото видео се очекува да излезе наскоро, а станува збор за стара песна која српскиот пејач ја направил пред десетина години.

„Ковачевиќ не сними спот за песната тогаш и драго ми е што сега ми дозволи да ја преработам. Се радувам што ќе бидам и еден од специјалните гости на неговиот концерт во Скопје“, вели Андреев.

 

Ќе ви се допадне

AniWatch watch anime: Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12

AnimeTV watch anime dub: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26