(Видео) Американски манекенки и светски звук во новата песна на БДМ

By

Македонската алтернативната денс група, БДМ, го промовира седмиот сингл на англиски, Keep All The Love. Овој пат песната е во соработката со Дофеин, музичар со македонско потекло кој живее во странство. Песната e во клупски и фестивалски звук. Како и претходните, и оваа промовира различен стил на музика во Македонија.

За Keep All The Love, момците од БДМ направија интересно видео. Спотот го режираше Виктор Стоимиров, а е снимен во Мичиген, САД, со американски модели.

„Овој спот е продолжение на првиот спот на БДМ, за песната Lее, кој излезе пред точно три години на истиот овој датум. Ова е трет спот што го снимаме Виктор и презадоволни сме од тоа како изгледаат нашите видеа, па затоа оваа соработка ќе продолжи и во иднина“, велат момците од БДМ.

Ќе ви се допадне

Ninja the Wonder Boy (Dub) Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Mobile Suit SD Gundam Mk I animefreak Episode 3 anime

Watch Qiang Shen Ji: Tegong Shijie Pian Episode Full

Website https://animetv.cc: Watch Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199 animetv Episode 26 japanese anime tv shows

Forum feed-the-beast: https://forum.feed-the-beast.com/members/animefreakws.488024/#about

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1314594/gogoanimelol