(Видео) Божидар Николовски ја испеа песната „Fly me to the moon“

By

Младиот битолчанец Божидар Николовски деновиве го промовираше својот трет по ред кавер на песната “Fly me to the moon”. Со ова ја најави и неговата втора авторска песна.

Ова е мој трет кавер на кој што сум работел во мојата досегашна музичка кариера, но овој пат се одлучив за малку поинаков звук и сосема поразличен јазик, овој пат станува збор за англискиот јазик и песната “Fly me to the moon” од големиот Френк Синатра. Ова е сосема поразлично од сето тоа што до сега сум го работел, тоа беше и поентата да се разликува од останатите проекти на кој што сум работел и воедно да биди сосема неочекувано за публиката која што ја слуша мојата музика и ме следи мене, во кое што и успеавме, барем судејќи по коментарите кои што ги добивам одкако е излезен каверот па се до сега, за кое посебно се радувам. Овој кавер е најава на она кое што следи а тоа е мојата нова а воедно и втора авторска песна која што се подготвува ако се биде како што треба ќе излезе за два до три месеци, а до тогаш публиката може да ужива во мојата прва песна со наслов “ Да си моја” и со моите предходни проекти на кои сум работел и се разбира во “ Fly me to the moon” и мојата верзија!“, вели Бижидар за Репортер. 

„Мојата втора песна ја подготвува Мими Марковски кој што ја направи и мојата прва песна „Да си моја” и секако „Гимел студио“.

По снимањето на неговиот прв кавер на песната „Осамен” од Трајче Манев, Божидар го сними и неговиот втор кавер на легендарната „Битола мој роден крај”.

Набрзо потоа се појавува во Канео фест, каде решава да учествува со негова прва песна. Првата песна му е насловена како “Да си моја” каде што текстот, музиката и аранжманот се дело на Мими Марковски.

Ќе ви се допадне

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26 at ANIMEFLIX animeflix haikyuu to the top

Watch Back Arrow Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/ddAY/ep-2) at AnimeHeaven toradora anime heaven