(Видео) Бугарска новинарка му подари на Ковачевски црвено јаболко, тој праша дали да го јаде сега или да го чува за после

By

Премиерот Димитар Ковачевски на крајот од денешната прес конференцијата со неговиот бугарки колега Кирил Петков, од една од бугарските новинарки за подарок доби јаболко. Таа му го даде јаболкото и му посака успех во работата.

dobivaj vesti na viber

„Господине Ковачевски, дозволете да ви подарам здраво, бугарско, црвено јаболко, во знак на благодарност дека вие ќе го запазите единството меѓу Бугарија и Северна Македонија“, рече новинарката.

Бугарскиот премиер Кирил Петков се насмеа и рече: „Нашето убаво
јаболко“, а Ковачевски го праша дали може да го изеде сега или да чува за после.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

AnimeDao Horimiya (Dub)

anime stream My Hero Academia Season 3

sites to watch anime AnimeDao One-Punch Man

tải go88