(Видео) Четкар ја промовира првата песна од новиот албум

By

Џез-музичарот Владимир Четкар го промовира новиот сингл Come With Me, првиот од албумот на којшто работи во моментов и што ќе го промовира до крајот на годината. Песната е снимана во Њујорк во студиото The Bunker Studio. Таа е комплетно авторско дело на Четкар, кој е продуцент, композитор, текстописец, аранжер, диригент, гитарист и вокалист. Песната со соул, џез, фанк, диско и поп звук е снимена целосно со жива инструментација.

dobivaj vesti na viber

За песната Четкар сними видео во режија на Борче Димовски. Спотот е снимен на повеќе локации во Охрид.

„Избравме некои од најволшебните места на Охридското Езеро, места што туристите можеби не ги знаат“, вели Четкар.

Песната што е објавена пред неколку дена веќе се пушта на неколку радија во Унгарија, меѓу кои и на најпопуларното радиo за џез и соул музика Jazzy 90.9 FM.

„Песната наскоро ќе има радиска промоција и во Аргентина, Бразил, Англија, САД, Јапонија, Тајланд, Италија, Мексико и други земји што досега активно ја поддржуваа мојата авторска музика“, додава Четкар.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 14

AnimeFreak Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 4

animefreaktv The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

anime streaming Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

animefreaktv Fairy Tail (Dub)

tải go88