(Видео) Џамбазов му ја испеа химната на секси Алекси

By

Актерот Игор Џамбазов повторно прави метеж на социјалните мрежи. Овој пат поради грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој вчера беше во Македонија.

Проблемот настана заради прекршениот протокол со неинтонирањето на химните. Џамбазов повтори дел од рефрените како што се „Македонците се борат за своите правдини“ и ги спомена имињата на народни херои од македонската химна.

Џамбазов три месеци постојано е на социјалните мрежи. Некои се шегуваат дека “ѝ дише на Лила во врат”, која има во моментов најмногу следбеници на Инстаграм.

Џамбазов без секс-пози, велат неговите фанови, за три месеци има речиси 24.000 илјади следбеници.

 

 

View this post on Instagram

 

Химната?

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Ќе ви се допадне