(Видео) Џамбазов се прости од Ванчо, му ја посвети „Ако умрам ил загинам“

By

Популарниот глумец и шоумен Игор Џамбазов, кој беше специјален гостин на концертот на Гуру Харе на манифестацијата „Карпошово лето“, ја испеа „Ако умрам ил загинам“ во чест на починатиот актер Ванчо Петрушевски.

dobivaj vesti na viber

„Тажен сум. Изгубивме многу талентиран човек. Си отиде Ванчо Петрушевски. Половина од својот живот го поминав со него. Оваа песна му ја посветувам нему“, рече Џамбазов пред бројната публика.

Почивај во мир, драг мој Ваво…Igor Dzambazov

Posted by MAJKA TI I TATKO TI on Недела, 26 август 2018

Видеото со песната во блуз стил се споделува на социјалните мрежи, а коментарите се дека Игор својата тага и болка ја пренесува и на публиката.

Ќе ви се допадне