(Видео) „Дупер“ имаат најдобар поп-спот во регионот, награда за македонското дуо во Србија

By

Македонската група Дупер, доби награда за најдобар спот по поп категорија на Музичките видео награди што ги организира MuzzikTV од Србија. Тие наградата ја добија за спотот „Рајот на земјата“.

dobivaj vesti na viber

„Фала ви на сите што гласавте и ни ја донесовте оваа преубава награда дома! ‘Рајот на земјата’ е официјално најдобар спот во поп категоријата на MVA2021. За скоро нешто ново од нас“, велат момците од бендот.

Музиката, текстот и аранжманот на песната се на Дупер, а снимена е во студиото „Подрумот“.

Ќе ви се допадне