(Видео) Горан Пандев блесна против Јувентус

By

Македонскиот фудбалер Горан Пандев повторно го покажа својот талент против најдобриот италијански фудбалски тим Јувентус. Пандев влезе во второто полувреме на местото на Санабрија.

Прво му асистираше на Стураро за водство од 1-0, а подоцна го постигна вториот погодок за Џенова и му донесе голема победа на својот тим.

Ќе ви се допадне