(Видео) Јасмин Алиевски со хит од Дино Мерлин се враќа на музиката

By

Пејачот Јасмин Алиевски, кој се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“, ја преработи баладата „Еден ден, една ноќ“ од Дино Мерлин . Ова е прва песна на Јасмин по подолго време.

„Можеби не сум активен колку што би требало, но тоа не значи дека ќе биде така и во иднина. Во моментов работам на нешто ново, а пред да го претставам на публиката, во план ми се уште неколку кавери. Ќе препеам песни кои ми се допаѓаат мене и кои мислам дека можам да ги донесам онака како што доликува“, вели Јасмин.

Освен што се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“, Алиевски настапувал и на домашните фестивали Охрид фест и Макфест.

Ќе ви се допадне

WCOStream: Classroom of the Elite (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Website https://animeflix.nl: Watch Himawari Too!! animeflix Episode 13 attack on titan animeflix

My-Otome Zwei (Dub) (https://twistmoe.net/m/y8nN) Episode 4

Early Reins (Dub) Episode Full

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimelol

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/632c1172-7170-4197-96fe-c880fe6bff83