(Видео) Калиопи: Бричење на брадата на тато, и јас се усовршив

By

Пејачката Калиопи објави видео од својот татако на својот профил на Инстаграм и раскажа:

„Кога бев мало девојче, најмногу сакав да гледам како татко ми се бричи. Веројатно заради неговите вешти и елегантни движења. Тој секогаш ќе ја искористеше мојата концентрација и фасцинација за да ми стави пена за бричење на носот во неочекуван момент за мене! Целата среќна и насмеана, ќе истрчав кај братот и сестрата на мајка ми за да си поиграм малку кловн. И сега, после толку години, улогите се сменија. И можеби ова е многу помило и поубаво за мене.  Еден од моите најомилени моменти во изолација, бричење на брадата на тато. И јас се усовршив. Како да пишувам една од моите најубави песни.“

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime freak attack on titan: Wonder Egg Priority (https://animefreak.ws/m/N15w) Episode 12

AnimeTV anime tv shows website: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 11