(Видео) Кандидатот за градоначалник Тони Михајловски е позитивен на корона среде кампања

By

Актерот и кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во Куманово, Тони Михајловски е позитивен на коронавирус. Тој објави видео и рече дека и покрај тоа што ги почитувал сите мерки за заштита сепак на крајот добил позитивен тест.

dobivaj vesti na viber

„Почитувани граѓани, за жал морам да ве известам дека на моето денешно тестирање од Ковид-19 излегов позитивен, вакциниран и почитувајќи ги сите мерки за заштита на моето и вашето здравје сепак дојде до оваа несакана ситуација за секого. Мојот тим е на терен и работи за да ја донесеме долго очекуваната и заслужена промена во Куманово“, рече Михајловски.

Ќе ви се допадне