(Видео) Карлеуша ги скара Адам Лабунски и татко му

By

Откако неколкупати се натпреваруваше во музичкото шоу „Пинкови ѕвезди“, пејачот Адам Лабунски годинава пее во новата сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Со Адам на аудицијата беше и неговиот татко, фолк-пејачот Ибро Лабунски, кој му е најголема поддршка во кариерата. Тој по настапот на неговиот син рече дека Адам може да е голема ѕвезда, но дека не ги слуша неговите совети и дека не сака да работи на пеењето. На ова доби критики од Јелена Карлеуша, која му рече дека во шоуто не е важен тој, туку за Адам.

dobivaj vesti na viber

„Ако татко ти беше паметен ќе беше голема ѕвезда. Не го слушај татко ти, биди свој и ќе успееш во оваа работа“, му рече Карлеуша на Адам.

Ибро на ова ѝ одговори дека тој е голема ѕвезда во Македонија и дека ако живее во Србија ќе ѝ покажа на Карлеуша како се пее.

Адан во шоуто ги испеа песните „Понос“ од Иван Куртиќ и „Сам сам“ од Џани и доби 4 гласа, од Ана Бекута, Марија Шерифовиќ, Јелена Карелуша и Вики Миљковиќ. Адам на крај ја избра Марија Шерифовиќ за свој ментор.

„Ќе ти покажам дека не знаеш да пееш и ќе те научам да бидеш подобар“ му рече Марија на Адам.

 

Ќе ви се допадне