(Видео) Кокошки паѓаат од небо, пансионот се распаѓа, а Ула сака бебе: „Преспав“ го објави трејлерот за шестата сезона

By

Неколку дена пред премиерата на шестата сезона на хит-серијата „Преспав“, ОХО продукција го објави првиот трејлер за новите епизоди.

Пожарот е изгаснат, но пансионот се распаѓа. И во целиот тој хаос, почнуваат да паѓаат кокошки од небото, а Ула му кажува на Коста дека сака бебе. Дека во пансионот е секогаш забавно, доказ е и кујната на Марио каде што ништо не функционира. Но, тука е и Талат со новата униформа, братучетките Јелена и Натали со слични фризури и Мич кој ја организира играта „Преспански лигњи“ за сите во пансионот.

Пред почетокот на снимањето на шестата сезона од „ОХО продукција“ и од МТВ соопштија дека пожарот, наместо да го пеплоса „Преспав“, ќе донесе многу хумор и изненадувања со актерите.

„Преспав“ не само што е најгледана домашна серија кај нас, туку ја освои и бугарската публика. Продуцентот Пеце Талески, откри дека и таму е една од најгледаните серии.

Новата сезона на „Преспав“ ќе се прикажува од 20 декември на МТВ1 од 20:15 часот, а ќе има дваесет епизоди.

Нов имиџ и по некоја нова фризура во „Преспав“: Почнува новата сезона на МТВ

Ќе ви се допадне

anime streaming. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime One Piece

watch subbed anime Komi Can’t Communicate

GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

GoGoAnime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 4

GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 6