(Видео) Кристина ја скрати косата и промовира нов имиџ

By

Манекенката Кристина Димитри ја промени бојата на косата. Нејзината долга руса коса ја замени со кратка темнокафена боја.

dobivaj vesti na viber

Кристина со новата фризура се пофали на социјалните мрежи преку кратко видео.

Кристина неодамна ја промовираше нејзината нова песна со диџеј Боно, инспирирана од светската ѕвезда Карди Би. Музиката на песната е на Боно, а текстот е нејзин и на Боно.

Кристина речиси секој викенд имаат настапи во клубовите низ Македонија. Таа летово пееше на фестивалот во Лешок, а по нив концерт одржа Саша Ковачевиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA DIMITRY (@kristina.dimitry)

Ќе ви се допадне