(Видео) Малинкова како Клеопатра, се капе во млеко

By

Пејачката Наташа Малинкова го заврши снимањето на спотот за баладата „Кога не си ти до мене“. Таа на социјалните мрежи објави неколку фотографии и кратко видео од снимањето, облечена во впечатлив црвен фустан на снег на Пелистер, но и во када додека се капе во млеко. „Рај за очи“, „Како Клеопсатра си“, ѝ порачаа нејзините фанови.

Музиката и текстот за „Кога не си ти до мене“ ги направи Столе Аврамов. Тој е и продуцент на песната заедно со Зоран Алексиќ. Спотот кој е снимен на неколку локации во Демир Капија и на Пелистер го режираа Пеце Здравковски, Ѓорѓи Вацев и Александар Вајдевски. Официјалната промоција на спотот се очекува наскоро.

Ќе ви се допадне