(Видео) „Ми недостига мојата земја“, Јордан Митев за спомените од минатото

By

Фолк-пејачот Јордан Митев го промовира новиот спот за неговата најнова песна „Роден крај“. Митев е како комплетен автор, а видеото е снимено на неколку локации низ Македонија.

Големиот број ангажмани надвор од земјата го инспирираа да направи нова песна за родниот крај, вели пејачот. Во спотот се прикажани неколку кадри од природните убавини на земјата и Скопје.

„Ми се разбудија чувства и спомените од минатото. Најубаво ми e кога сум во својата земја“, вели Митев, кој од  неговите обожаватели доби пофални коментари.

Пејачот неодамна беше во работна посета на Милано, каде го сними спотот за неговата последна песна „За тебе“, а веднаш потоа замина за Австралија на едномесечна турнеја.

Ќе ви се допадне

Watch Tokyo Revelation Episode Full

Animepahe: Ronin Warriors Legend of Kikoutei anime episode 4 online free at https://animepahe.cc stream anime online

AnimeHeaven: Dragon Collection anime episode 51 online free at https://animeheaven.pro animeheaven bleach

Website https://animedao.nl: Watch Kashou no Tsuki: Aki Kyougen animedao Episode 2 animedao softonic

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/gogoanimelol/

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimelol