(Видео) Ми рече сѐ е ОK-нов спот на „Фикшн“

By

Скопскиот бенд „Фикшн“ снимија виде за нивната трета песна „Техно“. Ова е трета песна, која ја снимија после „После Дождот”“ (2017) и „Некој друг“ (2018).

Во рок бендот членуваат: Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев (гитара), Филип Андонов (гитара) и Теодор Теодосиевски (тапани).

Музиката, текстот и аранжманот се авторско дело на членовите на бендот, додека пак аудио продукцијата е на Ангел Ќосев – студио „Подрумот“.

Ќе ви се допадне