(Видео) „Одиме на Европско“: Промовиран спотот за фудбалската химна

By

Фудбалската федерација на Македонија го објави официјалниот спот на навивачката химна „Одиме на Европско“, која ја пее групата ВИС Рисови. Текстот и музиката за песната се на Саше Љолес и Петар Младеновски, а видеото го режираше Огнен Шапковски.

„Одиме на Европско првенство, сонот наш од детство“, пеат во химната.

„Голема благодарност до сите луѓе што се одзваа на повикот на ‘Мелем’ продукција и придонесоа за изработка на овој видео запис, вклучително и сите статисти од сите градови. Голема благодарност до Катарина Ивановска и Игор Стефановски – Иџе“, стои во видеото.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak amine freak tv: Boruto: Naruto Next Generations Episode 197

ANIMEFLIX animeflix dragon ball z: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 5