(Видео) “Пастуви” откачија на претстава за Вардар, навиваа со публиката

By

Освоената европска титула на ракометарите на Вардар се славеше низ цела Македонија. Еуфорично беше и во  театар „Комедија“ каде актерите на театарската претстава „Вардарски пастуви“, за момент прекинаа со глумата и заедно со публиката го прославија успехот на Варадар.

„Македонија!“, викаше Атанас Атансовски кога го слушна резултатот од синоќешниот финален натпревар меѓу Вардар и Веспрем и заедно скокаше на сцената со колегите. Последниот свиреж на натпреварот во Келн, предизвика вистински делириум кај присутните на сцената и во публиката.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime gogoanime bleach: Watch Banana Fish Episode 23

4Anime my hero academia heroes rising 4anime: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 14