(Видео) Раперот Африм Гаши од „Празни џебови“ растура деновиве на Јутјуб

By

Африм Гаши, лидерот на Алтернатива, изјави дека некогаш бил основач на музичкиот бенд „Празни џебови“

„Додека бев млад бев основач на музичка група која се викаше „Празни џепови“ и во тоа време во едно интервју на прашање од новинар што очекувате од музички аспект, реков не знам што, само знам дека името на групата нема да се смени. “, рече Гаши.

Во 1995 година, бендот настапи со рап-композиција на популарниот албански музички фестивал „Нота Фест“, а видеото од овој настап од поодамна е достапна на Јутуб.

Африм Гаши и премиерот Зоран Заев вчера го официјализираа договорот за влез во Владата.

Откако кажа дека некогаш бил пејач се зголемија и прегледите на Јутјуб.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

online anime Hunter x Hunter (2011)

AnimeFreak Tokyo Ghoul Episode 4

anime freaks tv AnimeFreak Horimiya

online anime AnimeFreak High School DxD

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc