(Видео) „Риплеј“ промовира нова песна

By

Македонскиот бенд „Риплеј“ ја промовира песната „Драма“, нивна третa авторска песна. За песната бендот сними и спот во новоотворениот музеј на илузии. Автори на музиката се момците од бендот, текстот го напиша Мартин Мила, а аранжманот е на Ангел Ќосев од тонското студио „Подрумот“.

Ќе ви се допадне