(Видео) Сара Гигова ја промовираше својата прва песна „Ладно лето“

By

Младата пејачка Сара Гигова ја објави својата прва песна „Ладно лето“. Автори се Лазар и Магдалена Цветкоски, а видеото го сними режисерот Ѓорѓи Вацев. Спотот го снимија на Преспанското езеро, а Сара вели дека е презадоволна од сработеното.

„Јас сум презадоволна од целиот производ. Сите знаат што имаат досега создадено Лазар и Ена и многу лесно ја донесов одлуката да работам со нив. „Ладно лето“ е одлична песна во модерен ритам и искрено се надевам дека публиката ќе ја прифати. Исто така задоволна сум и од спотот, бидејќи Ѓорѓи навистина се потруди да го добијам тоа што го замислував. Се надевам дека публиката ќе ужива и ќе ме мотивира да продолжам да создавам уште многу музика“, изјави Сара.

 

Ќе ви се допадне

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animebee.to: Watch Magical Girl Raising Project animebee Episode 12 anime stream

Cyborg 009 VS Devilman (Dub) (https://animeflv.uk/m/O3gq) Episode 3

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/gogoanimebe

Fileforum: https://fileforum.com/profile/animefreakws