(Видео) „Сила и Нервоза“ нов сингл на Суперхикс и Фолтин

По долго „крчкање“ конечно излезе најновиот албум на Суперхикс насловен како и истоимениот сингл „Сила и Нервоза“.

Овој сингл е плод на едно долгогодишно музичко скопско-битолско пријателство и носи една локална, многу вистинита порака. Снимен во студиото „Тра Ла Ла“ под продуцентска палка на Мите Димовски. Во снимањето на спотот и видеото учествуваа сите, вкупно на број 12 члена на овие бендови.

Албумот е веќе поставен на сите можни музички платформи, а се наоѓа и во Цеде формат. Следува за скоро и винилот.

Scroll to Top