(Видео) Симона Поповска ја преработи „Паметна и луда“ од Шерифовиќ

By

Поп-пејачката Симона Попоска ја препеа хит-песната на Марија Шерифовиќ, „Паметна и луда“. Ова не е прв кавер на Симона, која досега направи преработки на неколку странски хитови.

„Песната од Марија ми е една од омилените. Тоа е прв хит од овие простори што решив да го препеам. Песната во мене буди посебна емоција, па решив да ја донесам на мој начин“, вели Симона.

„Паметна и луда“ е снимена во соработка со Драган Ристовски, а е најава за следните проекти на Симона.

„Нема да запрам тука. Наскоро ќе има уште интересни проекти, кавери, но и соработки во кои искрено верувам“, додава Симона.

Пејачката неодамна настапи на „Макфест“ со песната „Остани“, дело на авторите Горјан Стојановски, Елвир Мекиќ, Иван Јованов и Андреј Иваноски. Таа е активна и со своирки низ државата со дуото „Саунд месинџерс“, каде што настапува со диџеј Ерик Фокс.

Ќе ви се допадне

AnimeTV demon slayer anime tv: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://animetv.cc/m/3xxD) Episode 39

KissAnime black clover kissanime: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 38