(Видео) Скопјанката Миа Мустафа воодушеви на „Пинкови ѕвездички“

By

Миа Мустафа, 14-годишната скопјанка, го воодушеви жирито на „Пинкови ѕвездички“. Таа ја испеа песната Running од Ноти бој и Бијонсе и директно се пласира во вториот круг од четвртата сезона на ова музичко шоу, а коментарите на петочленото жири се дека Македонија отсекогаш имала огромни музички таленти. На видеото подолу можете да го гледате настапот на Миа.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне