(Видео) Стефан Величковски преработи балада од Тоше

By

Младиот музичар Стефан Величковски ја преработи баладата на Тоше Проески „Сеуште сонувам дека сме заедно“. Пејачот на „Гранд“ во соработка со Дарко Ристовски сними и видео.

„Годините поминуваат, но спомените остануваат. Затоа во чест на Тоше Проески, ја испеав една од неговите најубави балади. Се надевам дека неговиот лик и дело никогаш нема да згаснат“, напиша Стефан.

Величковски годинава пак учествува во „Ѕвездите на Гранд“, а негов ментор е рокерот Ѓорѓе Давид Николиќ.

Stefan Velickovski – Jos uvek sanjam da smo zajedno (cover)

Godinite pominuvaat, no spomenite ostanuvaat…. Zatoa vo tvoja chest najgolem megju najgolemite Tose Proeski je ispeav edna od tvoite najubavi baladi so nadez tvojot lik i delo nikogas da ne zgasnat… Audio i video D.R.D_media

Posted by Stefan Velickovski on Среда, 30 октомври 2019

Ќе ви се допадне