(Видео) Tања Кочовска со салто мортале скокаше во вода: актерката ко цунами на 54 години

By

Актерката Тања Кочовска денес полни 54 години. Роденденски објави видео, во кое од нигде никаде се затрчува, скока во водата со салто. Во заднина се слуша глас кој вели: „Лелеее, Тања…“ По ова, следуваа куп честитики, роденденски, но и поздрав за овој предизвик. Не може, а да не се забележи воодушевувањето во коментарите на нејзините пријатели. Куп коментари од типот: „Аууу, салто мортале“, „Жено, цар си, ко цунами си“, „Уште долго да прифаќаш вакви предизвици“.

Тања Кочовска, една од омилените актерки на јавноста, со години беше дел од Театарот за деца и младинци. Потоа замина во МНТ и игра во повеќето претстави. Таа е во брак со глумецот Предраг Павловски. Една од ретките што секогаш прави шега на своја сметка поради килограмите. Публиката ја гледаше неодамна и како Стојна, сопругата на Миле во „Преспав“.

Ќе ви се допадне

Re:ZERO -Starting Life in Another World- (https://animeplanet.cc/m/dy7) Episode 25 at website https://animeplanet.cc one piece anime planet

High School DxD BorN (Dub) (https://animeheaven.pro/m/ap8r) Episode 12 at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven dragon ball