(Видео) Таско и Лина со нов дует и 200.000 прегледи за еден ден

By

Познатите артисти Таско и Лина Пејовска ја промовираа новата песна „100 позива“. Песната е во поп-стил, за која музиката и текстот ги напиша Таско, аранжманот е на Aleks on the Beat од Шведска.

Спотот го режира Гордан Божиновски во соработка со Били Д, а интересно е да се напомене дека тимот на Урбан се првите Македонци што снимале во студијата на IDJ во Белград. Во спотот се менуваат повеќе интересни стајлинзи за кои се погрижија самиот Таско, за стајлингот на Лина модниот дизајнер Занов, „Ива Спасовска-ателје“ и Христина Пејовска. Таско ексклузивно ја промовира новата песна синоќа во ноќен клуб во Скопје.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tasko (@tasko.ur)

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Dub) anime episode 64 online free at https://animekisa.in animes online

Anime Tamago 2019 (https://gogoanime.be/m/GXx6) Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Pokémon The Series: XY animefreak Episode 93 anime freak

AnimeDao: Galaxy Angel Z (Dub) anime episode 8 online free at https://animedao.nl animedao softonic

Mastodon: https://mastodon.top/@animefreakws

People sap: https://people.sap.com/kissanimemx#about