(ВИДЕО) Теа Трајковска промовираше нова песна

By

Атрактивната пејачка Теа Трајковска го промовираше спотот за песната „Пекол“. Таа две години отсуствуваше од домашната сцена и сега реши да ја изненади публиката со својата нова песна.

Автори  на текстот се Магдалена Цветковска и Теа, а, а музиката и аранжманот ги направи Лазар Цветковски.

– „Пекол” се случи во едни пеколни времиња за мене, и поради тоа со мојот продуцент Лазе ја именувавме така. Сепак, пораката на самата песна е позитивна, а насловот совршено се залепи со текстот. Песнава ја имаме веќе две години, но со мојот тим сметавме дека не ѝ беше вистинското време, па сега, кога пеколот заврши, решивме да ѝ ја подариме на публиката со оптимистичка мисла – вели младата пејачка.

За новата песна Теа има и лирик-видео, кое го изработи Дарко Видановски.

Ќе ви се допадне

animeheaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime streaming Attack on Titan Season 3 Part 2

watch anime AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN

anime streaming Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Attack on Titan (Dub) Episode 23

Attack on Titan Season 3 Part 2