(Видео) Цеца се расплака во „Ѕвездите на Гранд“ по настапот на скопјанецот Бојан Илиевски, ја потресе неговата животна приказна

Пејачот од Македонија, Скопјанецот Бојан Илиевски настапи вчера во „Ѕвездите на Гранд“. 22 годишниот пејач дојде со баба му и имаше одличен настап, но најмногу го запаметија по неговата животна приказна заради која се расплака една од членките во жирито, Цеца Ражнатовиќ.

dobivaj vesti na viber

По одличниот настап баба му раскажа дека таа дошла со него затоа што Бојан од мал останал без родителите. Откако ја одбра Цеца да биде во нејзиниот тим и таа се расплака. За потсетување, Бојан доби шест гласови од жирито, а неговиот настап може да го видите на почетокот на видеото.

Scroll to Top