(Видео) Цигарaта во уста, карминот на најјако: Миа Костова како главна сестра испрати порака до здравствениот систем

By

Инфлуенсерката Миа Костова на својот jутјуб-канал го објави своето најново видео во кое задно со Тијана Скулиќ на хумористичен начин ја прикажува состојбата во нашиот здравствен систем, барем во некои здравствени оддели и клиники.

dobivaj vesti na viber

Инфлуенсерката во видеото глуми главна сестра, додека Тијана има две улоги – пациент и млада сестра.

На почетокот на видеото поранешната водителка напоменува дека оваа содржина нема политичка конотација, ниту има намера да ги деградира здравствените работници.

„Сите ликови и имиња во ова видео се измислени. Секое препознавање е чиста случајност“, вели Миа на почетокот од видеото.

„Овде лош коментар ќе добиеш од докторка само“, „„Шминката оригинал, браво“, велат фановите   на Миа во коментари под видеото на Јутјуб.

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 7

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 35

My Hero Academia Season 3 (Dub)

GoGoAnime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 24

tải go88