(Видео) Васил Гарванлиев објави тизер за евровизиската песна

By

Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев објави тизер, на кој може да се слушне дел од песната ,,Here I stand”, со која ќе не претстави во Холандија на Евровизија 2021.

„They all tried to break us, not knowing it’s what makes us, this is how we found our way“ (Тие сите се обидоа да не скршат, без да знаат дека тоа е она што не создаде, така си го најдовме патот)“, се само дел од стиховите од песната.

Песната „Here I Stand“ е негово авторско дело, а зад продукцијата и аранжманот стојат Борче Кузмановски и Давор Јордановски. Снимена е во студиото „Frames“ во Скопје, со симфониски оркестар во живо.

Во тизерот се слушаат и придружните вокали, кои се снимени во Чикако, од страна на поранешни членови на Детскиот Хор на Чикаго, каде и самиот Васил членувал како дете.

Официјалната промоција на песната е закажана за 11 март.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)

Ќе ви се допадне

Wonder Egg Priority Episode 7 at website https://animeflix.nl animeflix danganronpa

Boruto: Naruto Next Generations (https://animeplanet.cc/m/LPe9) Episode 188 at website https://animeplanet.cc weathering with you anime planet