(Видео) Венко Серафимовски го најави албумот „Македонски балади“

By

Познатиот македонски продуцент и гитарист Венко Серафимовски, го најави новиот албум „Македонски балади“ на Бошко Симоновски и пријателите. Станува збор за човек кој ја одржуваше рок сцената во Штип па и пошироко. Неговата музиката е исконска, македонска и староградска.

Во новиот албум учествуваа и Ленче Јорданова, која е вокал, а свири и на виолина. Зоран Казаков свири на турба и хорна, Бошко Симоновски на гитара, а Влатко Симоновски на дајре, ѓембе и тарабука. Продукцијата е на Серафимовски.

 

 

Ќе ви се допадне

KissAnime anime websites: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 16 (https://kissanimeonline.com/m/6J7V/ep-16)

ANIMEFLIX animeflix detective conan: Black Clover (Dub) Episode 149