(Видео) Висар Вишка се соблече гол и се заблагодари за роденденот

By

Глумецот Висар Вишка се соблече гол и на „Фејсбук“ објави видео во кое им се заблагодари на пријателите и фановите за роденденските честитки. Вишка вчера наполни 44 години и откри дека роденденот го поминал работно.

„Здраво на сите, ви благодарам што ми го честитавте роденденот. Цел ден го правам тоа што го сакам најмногу – снимам. Ве сакам сите и држете ми среќа затоа што ова што го работам сега ми е многу важно“, вели тој на англиски, македонски и на албански јазик..

Познатиот глумец е роден во Гостивар на 17 јануари 1977 година. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје. Во кариерата има одиграно многу театарски и филмски улоги, а последната поголема улога во Македонија му беше во серијата „На терапија“. Тој игра и во албанскиот филм „Отворена врата“, кој годинава е кандидат за „Оскар“. Работеше и како советник за култура на министерот Асаф Адеми во 2018 година.

Вишка беше оженет со водителката Елена Митева од „Утринска на Телма“, со која го има синот Дион.

Ќе ви се допадне

Watch Attack on Titan Episode 9 (https://gogoanime.be/m/LZ/ep-9) at GoGoAnime one punch man season 2 gogoanime

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. Episode 5 (https://funimationfree.com/m/5Q1k/ep-5) at website https://funimationfree.com. See more funimation heroes rising