(Видео) Вучиќ се сети дека излегувал во „Тропикана“, Заев пак му вели, не знам каде е, јас сум од Струмица

By

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера низ центарот на Скопје се прошета со премиерите Зоран Заев и Еди Рама, а со нив беше и градоначалникот Петре Шилегов.

За време на прошетката скопјани ги поздравуваа, застануваа да поразговараат со нив, падна по некое селфи и муабети за Скопје.

Новинарката од Пинк го праша претседателот на Србија дали се сеќава каде излегувал како млад кога доаѓал во Скопје.

„Не паметам кога последен пат сум бил овде. Кога бев млад. Но, многу е сменето оттогаш. Супер е. Сега не се сеќавам, ама знам дека одев во некоја ‘Тропикана’. Сега немам поим ниту каде е, ниту би се снашол овде“, вели Вучиќ.

Новинарката од ТВ Пинк, потоа му вели на Заев: „Каде е ‘Тропикана’?“ На што премиерот вели: „Немам поим каде е, јас сум од Струмица, не го познавам баш многу добро Скопје. Ама не е во центарот на градот, сигурно“.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Dan Doh!! (Dub) anime episode 26 online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero academia

AnimeHeaven: Yuu☆Yuu☆Hakusho Picture Drama anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime heaven au

Watch Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku Episode 2

4Anime: There She Is!! anime episode 5 online free at https://4anime.biz persona 4 animation reddit

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animefreakws/

Rohitab: http://www.rohitab.com/discuss/user/138636-gogoanimelol/