Викендов во Кратово: Ноќно пливање со Ристе Ристески

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ и миленик на публиката од целиот регион, маестралниот Ристе Ристески продолжува со турнејата низ целата земја.

На 21-ви јули, во петок, закажано е „ноќно пливање“ и многу музика со почеток во 21 часот на популарниот базен „Олимпик“ во Кратово, додека наредниот ден, во сабота (22-ри јули) е резервиран за топ журка во клуб „Ривер“ во Делчево.

Ристески активно работи на својата прва авторска песна која ќе биде објавена под чадорот на најголемата српска продукција „Гранд“.

Scroll to Top