Вино, цигари и трилече за Нора и Фатиме: Директорката и обвинителката во кафеана

By

Обвинителката Фатиме Фетаи и директорката на „Театар Комедија“, Нора Шаќири, беа на ручек во позната скопска кафеана. Двете дами уживаа во вино, цигари, трилече и женски муабети. Сликата од кафеаната ја објави Нора, со порака дека тие две се и сестри и сродни душа.

Не е тајна дека Фатиме и Нора се многу блиски. Пред пандемијата често излегуваа заедно во дискотеки и кафеани. А кога Нора пред една година го роди синот Ијан, Фатиме прва ја објави веста за раѓањето на бебето и се пофали дека станала тетка.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 24 at Crunchyroll crunchyroll free account

Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview at AnimeFreak free anime