Влатко Лозаноски викендов ќе пее во Охрид, прв настап по една и пол година

By

Поп-пејачот Влатко Лозаноски викендов ќе има настап во Охрид на плажата „Аквалина“. Ова е негов прв голем настап по една и пол година откако пред пандемијата одржа концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

„Друштво, овој викенд, заедно со мојот бенд, ве чекаме во Охрид на одлична забава во прекрасниот хотел ‘Аквалина’“, најави пејачот на „Инстаграм“.

Пејачот неодамна ја промовира својата последна песна „Вардаре“, која набргу стана хит.

Ќе ви се допадне

Watch sound / phantasma / mirror Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Digimon Adventure tri. Future animeflv Episode 5 watch anime

Website https://animekisa.in: Watch Diabolik Lovers Recap animekisa Episode Full watch anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Banana Fish gogoanime Episode 24 nisekoi gogoanime

Plurk: https://www.plurk.com/animeflixnl

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/kissanimemx