Влатко Стефановски се спрема за летна турнеја

By

Виртуозот на гитара, Влатко Стефановски се подготвува за настапите на лето со неговото трио. Тој објави фотка со синот Јан и гитаристот Иван Кукиќ од пробата на триото во неговото студио Езотериа.

Познатиот музичар неодамна го објави својот нов албум „Тафталиџе Шатл“, но до сега не можеше да го промовира поради пандемијата.

Претходно, во интервју за „Репортер“, Влатко ни раскажа дека Иван и синот Јан одлично се вклопиле во неговата музичка приказна и дека иако се млади, се многу телентирани музичари.

Ќе ви се допадне

KissAnime: Maruruk's Everday anime episode 4 online free at https://kissanime.mx haikyuu kissanime

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: InuYasha the Movie 4: Fire on the Mystic Island anime episode Full online free at https://twistmoe.net twist moe

AnimeFreak: Nekojiru Gekijou Jirujiru Original anime episode 25-27 online free at https://animefreak.ws anime freaks

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimebe

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/flfy