Влатко Стефановски трио со концерт на Антички театар во Охрид

By

Виртуозот на гитара, Влатко Стефановски на 5 август ќе одржи концерт на Антички театар во Охрид со неговото трио. Тој ќе настапи со басистот Иван Кукиќ и неговиот син, Јан Стефановски на тапани.

Триото пред македонската публика ќе се претстави со познатите композиции на Стефановски, но публиката ќе го слушне и материјалот од најновиот албум „Тафталиџе шафл“, кој излезе минатата година.

„Се радувам што повторно ќе се дружиме со македонската публика. Време е да се вратиме на старите задоволства“, вели Стефановски пред охридскиот концерт.

Концертот е во организација на „Баги комуникации“ и ќе се одржи по успешната турнеја на триото во Хрватска и Словенија.

Ќе ви се допадне

Website https://animepahe.cc: Watch Anemone: Eureka Seven Hi-Evolution (Dub) animepahe Episode Full english dubbed anime

Website https://animetv.cc: Watch Preventing Tuberculosis animetv Episode Full anime tv all free

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeflv.uk: Watch Rune Soldier (Dub) animeflv Episode 24 anime online

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/animefreakws

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/kissanimemx