Влатко утре ќе биде погребан на гробиштата во Ѓорче Петров

By

Пејачот Влатко Илиевски ќе биде погребан утре во 12 часот на гробиштата во Ѓорче Петров.

Неговото семејство, пријателите и фановите ќе се простат со пејачот од 11 часот во капелата на гробиштата.

Илиевски синоќа беше пронајден мртов во неговиот автомобил на булевар во Скопје. Сѐ уште не се познати причините за смртта.

Ќе ви се допадне