Во САД дипломираше Сара, ќерката на ракометарите Индира и Зоран Кастратовиќ

By

Сара, ќерката на брачниот ракометен пар Индира и Зоран Кастратовиќ дипломираше. Ове среќни моменти семејството Кастратовиќ ги сподели на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

„Живот, среќа, радост, гордост“, напиша Инидира.

Инаку, Сара средно училиште заврши во САД, каде живее сестрата на Индира, и таму го продолжи и високото образование на факултет во Флорида.

„И токму така дипломирав. Овие изминати 3 години беа неверојатно возење. Благодарна сум за сите можности што ми беа дадени и искуства што ги стекнав. Дипломирав една година порано на бизнис менаџмент. Благодарам на моите родители кои ме поддржаа и на сите неверојатни луѓе кои беа дел од моето искуство“, напиша Сара која дипломираше на Nova Southeasterm University.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Kastratovic (@ksara1485)


Ќе ви се допадне

https://tai.go88.is/

SUNWIN - Nhà Cái Game Bài Uy Tín Nhất Thị Trường 2022 hủy lệnh rút tiền sunwin sunwin nhận code