Во сон почина музичарот Денис Демиров

By

Денес почина музичарот Денис Демиров од Скопје. Естрадата и неговите блиски пријатели на социјалните мрежи освен што ја споделија веста и во неверување се простуваат со музичарот. Тој долги години беше гитарист во групата ,,Газоза бенд” а почина утрово на 38 години.

Веста за смртта ја споделија и внукот на Есма Реџепова, Симеон Атанасов, како и Џамбо Агушев. Според кажаувањата на неговите блиски пријатли, Денис починал починал дома, во сон.Тој предходно мал проблеми со шеќерот и висок крвен притисок.

 

 

 

Ќе ви се допадне

The Promised Neverland (https://animeheaven.pro/m/dO6n) Episode 12 at AnimeHeaven animeheaven dragon ball z

Haikyuu!!: To the Top 2nd Season (https://gogoanime.be/m/E8MN) Episode 12 at GoGoAnime haikyuu season 3 gogoanime