Заев интимно со Коѕијас

By

Попладнево во Владата на Република Македонија се сретнаа грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, и премиерот Зоран Заев. Веднаш се поздравија како стари пријатели. Двајцата политичари најпрвин се гушнаа, а потоа разговараа со широка насмевка.

Експертите за говор на телото велат дека ваквата прегратка е интимна, дека покажува блискост на двајца пријатели што долго време не се виделе и си недостигаат еден на друг.

На средбата Заев-Коѕијас присуствуваше и шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров.

 

Ќе ви се допадне

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://funimationfree.com/m/Evv0) Episode 2 at website https://funimationfree.com funimation spring 2020

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (https://crunchyrollfree.com/m/DKb) Episode 39 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium reddit