Заев ја пее химната

By

Премиерот на Република Македонија во моментиве се наоѓа во Хрватска, каде ја бодри нашата ракомента репрезентација во дуелот против Шпанија во втората фаза во рамки на Европското првенство.

Заев може да се забележи како гордо пее додека се слушаше интонирањето на македонската химна.

Премиерот е облечен во дрес на Македонија со жолта боја.

Македонија во Групата 2 влезе со три бода, најмногу од сите репрезентации, а Шпанците пренесоа бод помалку.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime to watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 4

anime websites AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AnimeFreak Black Clover (Dub)

Horimiya