Зоран Илиев и Анабела победници на „Макфест 2017“

By

Во синоќешното финале на 32 издание на „Макфест 2017“, тримфираше двоецот Зоран Илиев и Анабела Атијас,

dobivaj vesti na viber

Дуетот „Од утро до вечер“ им ја донесе победата и парична награда за првото место во вредност од 5.000 евра во денарска противредност.

Победниците најавија дека дел од парите ќе бидат дадени во хуманитарни цели.

Второ место освои композицијата „Дождови“ од Мартинијан Кириловски, додека третопласирана беше Антонија Гиговска со композицијата „Погледни ме“.

Ќе ви се допадне

cách bắt cầu tài xỉu chuẩn go88 go88 là gì go88 êu

game sunwin online SUNWIN - NHÀ CÁI UY TÍN ĐÔNG NGƯỜI CHƠI NHẤT 2022 sunwin bản chính thức