12 ипол години затвор за монструмот кој ја силуваше ќерката на Весна Петрушевска

By

Актерката Весна Петрушевска објави на социјалната мрежа фејсбук дека по една година од хоророт кој и се случи на нејзината ќеркичка, човекот кој полово ја нападна доби 12 години и шест месеци затвор.

– „После точно една година борба, емотивни страдања, правен процес, денес имам јас и Мина голема победа! 12 години и 6 месеци казна! Ова е приказна која охрабрува и дека не треба да се кријат работите… прво и прво и единствено е правото на детето!#стоппедофилија!Мина те сакам ти си мојот херој, лавице моја !Благодарам на поддршката“, напиша Весна Петрушевска на својот профил.

Ќе ви се допадне

AnimeDao your name animedao: The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (https://animedao.nl/m/0k2E) Episode 14

KissAnime kimetsu no yaiba kissanime: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://kissanimeonline.com/m/lddz) Episode 12